بدن انسان برای فعالیت و کارکرد درست اندام­‌های خود، نیازمند انرژی است. تغذيه طبيعي و گياهي، داراي انرژي خورشيدي است كه به طور عمده تنفس و اكسيژن‌گيري سلول‌‌ها را آسان نموده، بر مقاومت بدن مي‌افزايد و سیستم گوارش و دفع بدن را در حالت طبیعی قرار مي‌دهد. به طوري كه بدن از وزن اضافی و بسياري از بيماري‌ها، رها مي‌شود.

وقتی غذا پخته می‌شود، بسیاری ­از مواد ­طبیعی، ویتامین‌ها و آنزیم‌های ­آن از بین می‌روند. بررسی‌های ­انجام ­شده بر ­روی ساختار فیزیولوژیکی ­انسان نشان می‌دهد ­که ­تغذیه­ طبيعي ­و ­گیاهی، سازگارترین نوع تغذیه برای انسان ­است و انرژی بیشتری را وارد خون می‌سازد و اندام­‌های بدن را در حالت تعادل قرار می‌دهد و هر سلول، زمانی سالم و زنده است که در حالت تعادل باشد.

راز ترکیب سازگاری مواد غذایی مبتنی بر سه اصل است: هضم غذا آسان و سریع انجام شود. انرژی برای جذب نیروی زندگی و گسترش آن مصرف شود. مواد زائد به راحتی از بدن دفع شود.

 برنامه­­‌ریزی ­ذهن به منظور تغییر ­روش برای مصرف غذاهای­ سازگار گیاهی و طبیعی، مهم­ترین قسمت کار است، چرا که اکثر مردم سال­ های متمادی ذهن‌شان بر مصرف ­غذاهای پخته برنامه‌ریزی شده و به ­صورت عادت در آمده ­است. لذا تغییر ­عادت، شاید کمی سخت به نظر ­­آید، اما پذیرش ­­این ­سختی با توجه به قدرت اراده انسان، بسیار­ آسان ­و ­ساده‌­تر از ­مصرف ­دارو، تحمل مشکلات ­درمان، بیمارستان و عوارض جانبی آن‌ها و نیز تحمل ­­شیمی­ درمانی، تحمل ­هزینه‌های کلان و آثار منفی در افکار و سلامت روانی اطرافیان است.

 از ابتکار عمل، ظرفیت ذهن و توانایی خود بهره جویید

 خواصی ­که در میوه‌ها نهفته است با هیچ غذای دیگری قابل مقایسه نیست و برای دفع مواد سمی و زائد از بدن، نقشی عمده دارند. مشروط بر ­این‌که هنگام مصرف میوه، معده خالی از غذا باشد. میوه يك ساعت قبل از غذا به انسان انرژی می­‌بخشد، اما حداقل تا سه ساعت بعد از غذا، فرآيند هضم را مختل نموده و موجب چاقی و بیماری می­‌گردد.

 

 برترين شكر از نعمت‌هاي بيشمار خداوند، شكر عملي است؛

 يعني هر نعمتي را در جاي خود، به درستي و به مقدار نياز مصرف كنيم.

 Image result for ‫چاق و لاغر‬‎

 درهاي سلامتی، توانگری، ثروتمندي و نشاط حداكثري براي شما، خانواده، دوستان

و افراد جامعه گشوده است؛ الهي سپاسگزاريم.

 www.livelyhouse.ir

  بخوانيد و توصيه كنيد.

كتاب خوديار، خودآموز و كاربردي سلام بر زندگي

مشاوري خوب، براي بازيابي سلامت، آسان سازي مديريت و ارتقا كيفيت زندگي است.

 لينك راهنماي دريافت كتاب