من آب سالم می خوام

وقتی کودک گریه می‌کند. مادران آگاه، منتظر تشنگی و گریه کودک نمی‌شوند آب تصفيه شده، سالم و کافی را با رعایت الگوی صحیح نوشیدن آب، به عنوان تغذیه اصلی کودک قرار می‌دهند و با این شيوه درست، سلامتي را برای عزیزان خود به ارمغان مي آورند.

گزيده هاي داستان گونه به وي‍‍ژه براي نوجوانان

بابا گفت: تو را از صمیم قلب دوست دارم. گفتم چه قدر؟ گفت: بیش از ستارگان. گفتم چرا؟ گفت: چون تو از آنجا آمده ای. گفتم چه طوري؟ گفت: وقتي ميوه ، سبزي و غذا مي‌خوري، نور ستارگان را مي گيري تا بدنت را بسازي.

مامان گفت: کودکان به راحتی یاد می‌گیرند که مریض شوند. وقتی والدین به آنها می‌گویند « اگر با آب بازی کنی، مریض خواهی شد » یا « اگر در هوای آزاد بازی کنی، سرما می‌خوری » یا وقی والدین از بیماری دیگران صحبت می‌کنند، مغز کودک بر اساس این شنیده‌ها و تجسم ذهنی دچار نگرانی شده و برنامه‌ریزی می شود.

بابا گفت: امروز به صدای سکوت گوش کن و بدان كه فرآيند خلاقيت ذهن، در سکوت فعال مي‌شود و این روح است كه مي‌تواند ذهن را در سكوت قرار دهد و اين، آرامش نامیده می‌شود. روح می‌تواند شک و تردید را از بین ببرد و این تمرکز و یقین نامیده مي‌شود.

میلیون‌ها انسان درباره روح صحبت می‌کنند، اما بابا گفت: روح الهي به عنوان آفريده والا و برتر خداوند، در واقع حقيقت انسان است كه بر كالبد جسماني جان مي‌بخشد و «انرزي زندگي» را جاري مي سازد، بنابراين تو آکنده از انرژی و حیاتی جدید هستی و در جهانی زندگی می‌کنی که « خانه توست »، خانه‌ای که امید است؛ « خانه آرامشِ » تو باشد و زندگی سرشار از سلامتی، توانگری و نشاط همگانی فراهم آورد؛ آن‌چنان که خداوند دوست دارد.

مامان گفت: آیا می‌دانی برخی از افکار روزانه در واقع پیام‌های روح است؟ و راه ذهن دومین راهی است که روح تو می‌خواهد با آن زندگی کنی؟ بنابراین تو باید ذهن بازی داشته باشی، این کلید راه دوم است. این درس مرا به شگفتی وا داشت یا بهتر بگویم مرا از انجام دادن سه چیز منع کرد: باید از بی توجهی بپرهیزم، باید از نگرانی دست بردارم و باید فراموش کاری را کنار بگذارم، چرا که این سه چیز سبب بسته شدن راه ذهن می شوند.

بنابراین من یاد گرفتم در آرامش به سر برم، از آگاهي، خلاقيت و ظرفیت حداكثري ذهن بهره جويم تا بتوانم پیام‌های زندگي بخش فرهنگ و دانش « سلام بر زندگي » را دریافت کنم و برای « گسترش نشاط و نيروي زندگی » کاربردی نمایم.

درهاي سلامتی، توانگری و ثروتمندي براي شما، خانواده، دوستان

و افراد جامعه گشوده است و ما سپاسگزار هستيم.

www.livelyhouse.ir

بخوانيد و توصيه كنيد.

كتاب خوديار، خودآموز و كاربردي سلام بر زندگي

مشاوري خوب، براي بازيابي سلامت، آسان سازي مديريت و ارتقا كيفيت زندگي است.

لينك راهنماي دريافت كتاب